Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2011

7 διεθνές τουρνουά ταεκβοντο στο Παρίσι..

Ένα από τα σπουδαιότερα διεθνή τουρνουά ταεκβοντο της Ευρώπης ολοκληρώθηκε το Σαββατοκύριακο που πέρασε, στη Γαλλία.
Αναφερόμαστε φυσικά στο  7ο διεθνές τουρνουά που πραγματοποιήθηκε στο Παρίσι και στο οποίο παραβρέθηκαν αθλητές από όλες σχεδόν τις χώρες της Ευρώπης κι όχι μόνο.
Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν πολλοί Έλληνες αθλητές, ανάμεσα τους και οι υποψήφιοι της χώρας μας για την ολυμπιακή πρόκριση, Τζέλλος Νικόλαος, ο οποίος κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο  στα -80 κιλά, Μυστακίδου ΄Ελλη καιΚούβαρη Κυριακή, οι οποίες δεν κατάφεραν να διακριθούν.
Από τους Έλληνες που συμμετείχαν στην διοργάνωση, διακρίθηκαν επίσης οι αθλητές, Αλεξόπουλος Χρήστος στα -63 εφήβων,   ο οποίος κατέκτησε το αργυρό μετάλλιο της κατηγορίας του και ο Πανόπουλος Αναστάσης στα +73 εφήβων, ο οποίος κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία του.